Sezemice

Obcí Moravany, která leží asi 15 km východně od Pardubic, prochází 50. rovnoběžka.
Zvonice pochází z 16. století a je jednou z největších zvonic v Čechách.
Duhové jezero se nachází na severním okraji obce Moravany v místní části Platěnice, asi 15 km východně od Pardubic.
Kaplička sv. Jana Nepomuckého s dřevěnou zvoničkou se nachází v Počaplech, místní části Sezemic. Pochází z 18. století a nedávno byla zrekonstruována.
V roce 2020 vznikl v těsné blízkosti přírodní rezervace Přesypy u Rokytna zábavně naučný lesní park pro děti. Návštěvníci zde najdou řadu interaktivních prvků a zábavně-naučných tabulí s tématikou života v lese. Součástí jsou také herní prvky.
Kulturní památka malý akvadukt byla vybudována v roce 1898. Nachází se 1 kilometr jižně od Velkého akvaduktu.
Město Dašice leží zhruba 10 km východně od Pardubic. Dominantou města je náměstí T. G. Masaryka.
Výstava modelů autíček láká k návštěvě jak děti tak i dospělé. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout až pět tisíc autíček.
Chráněné území přírodní památky se nachází podél lesní cesty u obce Malolánské, západně od města Dašice.Rozloha chráněného území činí 2,65 hektaru a rozprostírá se na nevýrazném přesypu vátého písku.
Přírodní rezervace o velikosti 7 hektarů vznikla v roce 1982 a nachází se v těsné blízkosti obce Rokytno. Důvodem vyhlášení ochrany jsou nenarušené písečné přesypy. Jedná se o největší českou poušť.
Kulturní památka Velký akvadukt byla postavena v roce 1892 a nachází se jeden kilometr severně od Malého akvaduktu. Nejlepší cesta k Velkému akvaduktu vede podél řeky Loučná.
Vesecký kopec, který se nalézá na půl kilometru dlouhém písečném přesypu nedaleko města Sezemice, byl vyhlášen přírodní památkou v roce 2012.